Kadınların Fikir Kütüphanesi.

Emziren kadınlardan uzak durun?

0

Emziren kadınlardan uzak durun. Çocuklarımıza vermeyi umabileceğimiz iki kalıcı miras vardır: Biri kökleri, öbürü de kanatları.

İlginizi Çekebilir

Uzun bir aradan sonra minikler okula kavuşuyor Bazılarıysa ilk kez tanışacak. Yuvadan ilk uçuş yani. Ebeveynlerin gözünde, her an akmaya hazır bir damla mutluluk gözyaşı var şimdiden. Tüm uzmanların görüş birliği ettiği konu; okula başlama sürecinin öncelikle ebeveynler tarafından iyi yönetilmesi gerektiği. Lütfen uyarları göz ardı etmeyin.

Emziren kadından mümkünse uzak dursunlar. “Bir şeye ihtiyacın var mi? Sana nasıl yardım edebilirim?” gibi sorular dışında sorular sormasınlar. Mesela, “Emiyor mu? Sütün var m? Süt yapsın diye ne yiyorsun?” diye sormasınlar. Ki isin ucundan tutsunlar ya da uzak dursunlar. Değil mi ama? Her ekim ayinin ilk haftası Emzirme Haftası ve mümkün olduğunca bağır çağır kutlamaya, en önemlisi de emzirmenin önemini vurgulamaya, emziren çiçeği burnunda anneye nasıl davranılması gerektiğine değiniyoruz. Ama artık onlar da anlayıversinler yahu!

Yorumlar
Yükleniyor...