Kadınların Fikir Kütüphanesi.

Hamilelikten doğum sürecine merak ettiğiniz her şey burada

0

Hamilelikten doğum sürecine merak ettiğiniz her şey burada

Cilt Bakımı

İlginizi Çekebilir

Ciltte kuruma probleminiz varsa cildinizi yoğun nemlendiricili doğal bakım ürünleri ile nemlendirebilir ve rahatlatabilirsiniz. Unutmayın! Özellikle gebelik sürecinde yaşanan hassasiyetten dolayı kimyasal ürünlerden kaçınmanız gerekiyor. Saç dökülmesi hamilelik sonrasında da bir cilt sorunu olarak karşınıza çıkabilir. Vücudunuzdaki vitamin ve demir miktarının eksilmesine bağlı olarak dökülmeye başlayan saçlarınız için yapabileceğiniz en güzel şey beslenmenize dikkat etmek olacaktır. Saçlarınızdaki dökülmeyi azaltmak için hamilelik döneminde kimyasal içerikli kozmetik ürünlerini kullanmamanız ve mutlaka dermatologunuza danışmanız en doğru hamle olacaktır.

Tüylenme hamilelik ve lohusalık döneminde görülebilen bir diğer problem. Ancak uzmanlar hamile annelerin tüylenme sorununu ortadan kaldırmak adına lazer epilasyona başvurmamaları gerektiğini söylüyor. Çatlaklar karın, kalça ve göğüs çevresinde meydana gelebiliyor. Bol su içmek, çatlak kremi ya da badem yağı kullanmak çatlak sorunuyla başa çıkabilmenin listesini oluşturuyor.

Sivilce tedavisinde detaylı bir araştırma yaptıktan sonra, cildinize uygun temizleme ve tonik ürünlerini kullanabilir ve yağlanmanın önüne geçebilirsiniz. Vücudunuzda tedavi gerektiren iltihaplı akneler mevcutsa ilaç kullanmadan önce mutlaka bir dermatolog ile görüşmelisiniz.

 

 

Yorumlar
Yükleniyor...