Kadınların Fikir Kütüphanesi.

Çocukların Uyku Kalitesini Artırmak İçin Öneriler

0

Uykunun kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri de yatak seçimi. Özellikle uyku alışkanlığının kazanıldığı çocukluk döneminde, biricik yavrunuzun yatak seçimine özen göstermeniz gerekiyor. İDAŞ Türkiye Satış-Pazarlama Direktörü bozkurt Şişman, ebeveynlerin çocuklarına yatak seçerken işlerine yarayacak ipuçları verdi.

Konforlu ve güvenli olmasına özen gösterin

Bebek için yatak alırken yatağın genişliğine, konforuna ve güvenliğine mümkün olduğunda dikkat edilmeli. Yatağın, bebeğin rahat hareket edebileceği kadar geniş olması ve yatak iskeletlerinin bebeğin düşmeyeceği şekilde olması da elbette önemli… Üzerinde de çok durulması gereken unsurlardan biri de ailelerin bebek yatağını anatomik uygunluk standartlarına göre seçmeleridir. Nefes alabilen bir dokuya sahip, omurga gelişimine uyumlu ve zararlı kimyasallar içermeyen bir yatak için ideal bebek yatağı diyebiliriz. Yatağın bebeğinizin beşiğine tam olarak uyulması artı puan kazandırıyor. Yatakla beşik arasında iki parmaktan fazla boşluk olmasına özen göstermek gerekiyor.

Gelişim çağındakiler için anatomik uygunlukta yataklar

Gelişim çağındaki çocukların yatak seçiminde çocukların hızlı gelişim gösteren omurilik ve iskelet sistemleri, bacak ve kolların büyümesi gibi pek çok faktörü göz önünde bulundurmak gerekiyor. Hızla gelişen yatak teknolojileri sayesinde üretilen gelişmiş anatomik uyumlu yataklar, sağlıklı bir gelişimi de destekliyor. Çocuk odası yatak seçiminde hem omurilik ve iskelet sistemi sağlığını hem de uyku kalitesini baz alarak seçim yapmak önem taşıyor. Aynı zamanda kullanılan çarşaf ve nevresim takımları kolay temizlenebilen, alerji yapmayan, doğal materyalden seçilmeli.

 

Yorumlar
Yükleniyor...