Kadınların Fikir Kütüphanesi.

Kilo Sağlık İlişkisine Dikkat

0

Kilo sağlık ilişkisine dikkat! Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Sağlıklı Yaşam Yöneticisi Diyetisyen Sibel Mumcu, Sağlıklı kiloya ulaşmak ve bunu korumak için önerilerde bulundu.

Fad Diyet

Kilo sağlık ilişkisine dikkat. Öncelikle “Fad” diyet diye tabir edilen ve günümüzün moda diyetlerinin, bireyin kilo kaybını sürdürmesine ya da erişilen kilonun korunmasına yardımcı olamayacağı, sadece sağlıklı beslenme programları ve iyi yaşam alışkanlıkları ile çözüme ulaşılabileceği unutulmamalı.

İlginizi Çekebilir

Sağlıklı gıdalar ile doğru kombinasyonlar yapmak, ihtiyacınız olan besinleri tüketmek, yediğiniz miktarlara dikkat etmek ve doğru beslenme alışkanlıkları kazanmak ve sürdürmek çok önemlidir.

Uyku, kile alımına neden olan stres hormonlarının azaltılmasına yardımcı olan ve metabolizmanın dinlenerek yağın daha verimli şekilde yakılmasını sağlayan bir süreci kapsar.

Aktif bir yaşam sürmek de hem stresle mücadelede hem de ağırlık kontrolünde önemli. Haftada 3 kez ve 20-30 dakika yapılan düzenli aktivite ile bunu başarabilirsiniz.

Su tüketiminin de sağlıklı yaşam için olmazsa olmaz gerekliliklerden olduğunu unutmadan günde en az 2 litre su tüketmeye özen gösterilmeli.

Yorumlar
Yükleniyor...